Dersiam.Com

Egitim portali

KPSS Türkiye ikincisi fakat atanamıyor

in

Girdiği KPSS’de Türkiye ikincisi olan, Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği mezunu Serkan Tektaş, aldığı puana rağmen 2 yıldır atanamamaktan yakınıyor
2007 yılında Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği bölümünden mezun olan Serkan Tektaş isimli öğretmen adayı KPSS’de Türkiye ikincisi olmasına rağmen işsiz olduğunu söylüyor.

Türkiye’de 320 Ticaret Lisesi ve 184 Çok Programlı Lisesi olduğunu, bu okullara öğretmen yetiştiren tek fakülte olan Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi bölümü mezunları öğretmenliğe atanamadığını kaydetti.

Her yıl Ticaret liselerine giden öğrenci artmasına rağmen 2 senedir bir tane bile öğretmen ataması yapılmadığını iddia eden Tektaş, başarılı olmalarına rağmen ne özel sektörde ne de kamuda iş bulamamaktan yakındı.

Ticaret Liselerini tek tek arayıp öğretmen açıklarını soran Tektaş, ve beraberindeki arkadaşları, kendi hesaplarına göre, okullarda 300 civarında açık olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Telefon açtıkları okullardan onlarca ücretli öğretmenlik teklifi aldıklarını söyleyen öğretmen adayları atamanın yapılmamasına bir anlam veremediklerini belirtiyor.

Biran önce yetkililerin bu konuyla ilgilenmesini isteyen Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği mezunları, Milli Eğitim Bakanlığının Ekim ayında yapacağı 10.000 öğretmen atamasında hak ettikleri değerin kendilerine verilmesini istediklerini vurguladılar.

haber7

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz:

Son yorumlar