Dersiam.Com

Egitim portali

Biyoenerji Uzmanı Saliha Akkuş,Önlük rengi için Bakan´a mektup yazdı!

Rize´de Biyoenerji Uzmanı Saliha Akkuş, öğrencileri olumsuz etkileyen üniforma renklerinin değiştirilmesi için Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik´e mektup yazdı. Konuyla ilgili bilgi veren Akkuş, "Mavi önlük bize bütün çocukların eşit olduğunu, bir uyum içerisinde birliktelik olduğunu gösteriyordu. Memur aileler tayin dolayısıyla farklı yerlere gidiyorlar. Bir yere gidiliyor kırmızı üniforma, bir yere gidiliyor mavi üniforma, bir yere gidiliyor lacivert. Her okulun üniforması farklı olduğu için bu insanımızı hem madden hem de manevi olarak rahatsız ediyor" dedi.
Renklerin insanlar üzerindeki uyumunun da çok önemli olduğunu kaydeden Akkuş "Bu renkler insanlara farklı enerjiler verebiliyor. Kalp uzmanları kırmızının kalp enerjimizi yükseltici özelliğinden bahsediyorlar. Bu hem biyoenerji biliminin hem de tıp bilim adamlarının kabul ettiği bir şey. Kırmızı özellikle delikanlılarda kalp enerjisini normalin üstüne yükseltiyor.
Buda kanda pıhtılaşmaya neden oluyor. Öğrenciler oturarak ve okuyarak oluşan bu enerjiyi kullanamıyor. Beden bu enerjiyi kullanmayınca çocuklarda agrasif duygular gelişiyor. Eğer üniformalarda mavi renk kullanılırsa çocuklar daha uyumlu olur. Aynı zamanda oturarak mavi renkten aldıkları enerjiyi kullanabilirler. Anlatılan dersleri daha iyi algılayacaklardır. Bu nedenle üniformaların renkleriyle ilgili düzenleme yapılması için sayın bakanımıza bir mektup yazdım. Bunun yanında öğrencileri gerginleştiren, kavrama yeteneklerini ve öz güvenlerini zayıflatan kravat uygulamasından da vazgeçilirse sayın bankımıza çok minnettar kalacağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz:

Son yorumlar