Dersiam.Com

Egitim portali

Avusturya'da Almanca kursu

AVUSTURYA DİL kursları

Avusturya Üniversitelerinde eğitim görmek isteyen ve Almanca yeterliliği olmayan her öğrenci Almanca hazırlık sınıfı okumak zorundadır.
Öğrencinin Almanca hazırlık okuyabileceği hazırlık kursları aşağıda belirtilmiştir:
Viyana üniversiteleri Eğitim Bakanlığı ve Avusturya öğrenci değişim ofisi tarafından organize edilen kurslar dönemlik verilmektedir. Güz dönemi her yılın Ekim ayında başlar ve Ocak ayının sonuna kadar sürer. Bahar dönemi ise mart başlangıcından Haziran sonuna kadar sürer.

Kurs saatleri ve yoğunlukları seçilecek olan kursa göre değişmektedir. Avusturya’da üniversitelerin tanıdığı üç resmi Almanca kursu bulunmaktadır. Bu kurslardan bazılarında diğerlerinden farklı olarak geç gelen öğrencilerin katılması için yeni kurların açıldığı programlar bulmak mümkündür.
Tüm kurslar esnasında öğrenci üniversitesinde kayıtlı öğrenci olduğundan resmi öğrenci statüsünde ve öğrencilik haklarından faydalanmaktadır. Kurslarda %80 devam zorunluluğu vardır.

AVUSTURYA’DA ALMANCA(genel)

Yabancı dil öğrenmenin en verimli gerçekleşeceği yer hiç kuşkusuz o dilin anavatanı olacaktır. Dil öğrenmek için gideceğiniz ülke kendi ülkenizde dil kurslarıyla sağlanmaya çalışılan ‘yapay dil öğrenme ortamından’ farklı olarak doğal ortam içinde kendiliğinden gelişen bir süreç olacaktır. Dil okullarındaki dersler eğitiminizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Okulların düzenledikleri etkinlikler, geziler, yanında kalacağınız aile ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz sizi tam bir "lisan atmosferinde" yaşatacaktır.

--Neden Avusturya’da Almanca?--

Almanca (Deutsch) Hint-Avrupa dillerinin Germen dilleri koluna bağlıdır, dünyanın en yaygın dillerinden biri ve Avrupa’da en çok konuşulan anadildir.Almanca konuşan bir kişi 125 milyon Avrupalıyla anadilinde iletişim kurabilir.

--Avusturya’da Almanca Eğitim Süresi Nedir?--

Avusturya Üniversitelerinde eğitim görmek isteyen ve Almanca yeterliliği olmayan her öğrenci Almanca hazırlık sınıfı okumak zorundadır. Gelen yabancı öğrencilerin %95’i Almanca bilmedikleri için onları Almanca yeterliliğe hazırlayan 2 dönemlik bir dil kursuna kayıt yaptırmaları gerekir.

--Neden Avusturya’da Almanca?--

Almanca (Deutsch) Hint-Avrupa dillerinin Germen dilleri koluna bağlıdır, dünyanın en yaygın dillerinden biri ve Avrupa’da en çok konuşulan anadildir.

Almanca konuşan bir kişi 125 milyon Avrupalıyla anadilinde iletişim kurabilir. Özellikle Avusturya, Almanya, Lichtenstein, İsviçre’nin çok büyük bir bölümü, İtalya’ nın kuzey bölgeleri, Belçika’nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya’nın kimi bölgeleri ve Fransa’nın Alsace-Lauren bölgesinde Almanca konuşulmaktadır. Ayrıca bu ülkelerden kimilerine özgü eski sömürgelerde (Namibya gibi) dikkate değer ölçüde Almanca konuşan nüfusa rastlanmaktadır. Birçok Doğu Avrupa ülkelerinde Almanca konuşan azınlıklar bulunmaktadır. Bunların arasında Rusya, Macaristan ve Slovenya sayılabilir. Ayrıca Kuzey Amerika’nın (özellikle ABD), Latin Amerika’da Arjantin ve Brezilya’nın kimi bölgelerinde Almanca konuşulmaktadır. Bu açılardan Almanca’nın başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinde önemli bir iletişim dili olduğu rahatlıkla söylenebilir.
Ayrıca Almanca, İngilizce ve Fransızca’nın yanı sıra AB’nin bürokraside ve resmi yazışmalarda kullandığı 3 dilden biridir.

Kültürel ve mesleki vizyonun geliştirilmesiyle Yabancı dil öğrenmenin her zaman paralellik gösteren bir ilişkisi vardır. Almanca öğrenen kişi Batı ve Merkezi Avrupa için her zaman büyük önem taşımış olan ve gelecekte de taşıyacak olan bir alana açılmış olur. Türkiye’nin Almanca bilgisine de büyük oranda ihtiyaç duyulmasına neden olan Almanca konuşan ülkelerle siyasi, ekonomik ve kültürel alanlardaki sıkı bağlarıdır. Avrupa Birliğinin genişlediği ve 25’den fazla ülkeyi içine aldığı ve bu ülkelerin birçoğunda Almanca konuşulduğu düşünülürse birden fazla dil biliyor olmak kişi için ciddi avantajlar sağlayacaktır.

--Avusturya’da Akademik Yıl--

Güz dönemi her yılın Ekim ayının başında başlar ve Ocak ayının sonuna dek sürer. Bahar dönemi ise Mart başlangıcından Haziran sonuna kadar sürer. Avusturya Üniversitelerinde eğitim görmek isteyen ve Almanca yeterliliği olmayan her öğrenci Almanca hazırlık sınıfı okumak zorundadır. Gelen yabancı öğrencilerin %95’i Almanca bilmedikleri için onları Almanca yeterliliğe hazırlayan 2 dönemlik bir dil kursuna kayıt yaptırmaları gerekir.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz:

Son yorumlar