Dersiam.Com

Egitim portali

Almanya'da Almanca kursları

ALMANYADA ALMANCA DİL KURSLARI

1-.EĞİTİM AMAÇLI
Almanya da Dil kursları genel anlamda özel sektör tarafından açılan ve resmi olarak tanınan kurslardır…özel kursların yanında üniversitelerin kendi bünyelerinde faaliyet gösteren ve üniversite seviyesinde dil eğitimi veren kurslarda mevcuttur…
Almanya dışından üniversite okumak yada master yapmak amacıyla giden öğrenciler için genelde bu kurslar 12 ila 15 ay arasında sürmektedir…bu kursların bitiminde Almanca yeterlilik sınavını(DSH) yada TESTDAF ı başaran öğrenciler üniversitelere kayıt yaptırabilmektedirler.
Kursların yapısı genel anlamda haftalık 20 saat ve 5 kurdan oluşmaktadır..
-Grunstufe 1
-Grundstufe 2
-Grundstufe 3
-mittelstufe 1
-mittelstufe 2

bu şekilde dil kursunu başarıyla bitiren ve toplam en az 900 saat almanca dil eğitimi almış olduğunu belgeleyen(Almanya içinde yada dışında) DSH sınavına girmeye hak kazanır.

2-DİL AMAÇLI
Almanya da hemen hemen her şehirde bir çok özel dil kursu bulunmaktadır.ve bu kurslar aylık yada 2 ayda bir yeni kayıtlarla birlikte eğitime başlamaktadır.kurs öncesi yapılan seviye tesbit sınavı sonucuna göre belirlenen seviyede dil kursuna başlama şansı her zaman mevcuttur.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Almanya ya dilediğiniz dönemlerde gidebiliyorsunuz. Tabi özel dil kurslarını tercih ederseniz. Devlet okulları vardır Almanya da diğer ülkelerden farklı olarak. Aslında bunlar belediyenin okullarıdır. Biraz daha ekonomiktir özel okullara nazaran. Fakat onların mutlaka dönemleri vardır. Yılın dört beş döneminde başlar genellikle eylül ocak nisan ya da mart, bir sonra işte mayıs ya da haziran başında gibi. Bunun dışında bütün okullar yılın her haftasında başlayan kurslar sunmaktadır. Her pazartesi bu okullardan birine başlaya bilirsiniz. Yazın çok fazla çocuk gider Almanya ya dil eğitimi için. Özel kurslar vardır onlar için tasarlanmış. Bu takdirde tabi haziran ayı ile eylül ayı içerisinde dilediğiniz süre kadar kurslar mevcuttur

Almanca birkaç ülkede konuşuluyor. Avusturya da konuşuluyor. Almanya da mutlaka konuşuluyor. İsviçre de konuşuluyor. Tabi bu ülkeler de aksanlarda değişiklikler vardır. Ülkelerde özellikle Avusturyanın konuştuğu almanca ile Almanyanın konuştuğu almanca biraz daha farklıdır. Avusturya da öğrenciler her zaman giderler ancak, birinci tercih Almanya’dır. Çünkü bu dilin birinci çıkış noktası Almanya’dır. Devlet kontrolündedir Almanya da ki okullar. Neler yapılır. Devlet her zaman teftişlerde bulunur. Bizim milli eğitim bakanlığı gibidir. Ve bu teftişler sonucunda okulların gerek eğitim düzeyleri gerek sundukları imkânlar gerekse öğretmenleri hatta okulların sunduğu konaklama alternatifleri teftiş edilir. Belirli standart da olması gerekir. Diğer Avrupa ülkeleri gibi zaten.

Almanca İngilizce’den sonra iş dünyasında en çok kullanılan dillerden biri olma özelliğini korumaktadır. Bu nedenle her yıl, her yaştan pek çok kişi Almanca öğrenmek için Almanya’ya gitmektedir. Lisans ve yüksek lisans eğitim maliyetlerinin düşük olması nedeni ile Almanya’da eğitimi tercih eden Türk öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Almanya’da üniversitelerin İngilizce eğitim verseler bille, öğrencilerinin belli düzeyde Almanca bilmelerini istemeleri dil eğitiminin rolünü artırmıştır. Almanca eğitimi için tercih edilen başlıca şehirler Frankfurt, Berlin, Münih ve Dusseldorf’tur.

Dil eğitimi için Almanya’da bulunan yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur.

Haftada minimum 20 derse katılması gereken öğrenciler, 3 aya kadar süren kurslar için turist vizesi alabilirken, daha uzun süreli programlara kayıt yaptırmaları durumunda öğrenci vizesine başvururlar.

Konaklama daha çok apartman paylaşımı ve yurtlar şeklindedir. Okullarımız, aile yanında konaklama da ayarlayabilirler.

Almanya’da Almanca Dil Okullarında Verilen bazı Eğitim Programları;

• Genel Almanca Kursu
• Yoğun Almanca Kursu
• İş için Almanca Kursu
• “DSH TestDaf ” Sınavları Hazırlık Kursları (Almanca dil bilgisini belirleyen uluslar arası geçerli belgedir.)
• Almanca + Staj (Dil Okulları ile birlikte)
• Üniversite eğitimi için Almanca Hazırlık Kursları
• Almanca Yaz Okulu ve Kampları

Almanya’da Almanca dil kursu eğitim maliyeti:

Almanya’da Almanca dil kursları eğitim maliyeti aylık 400€ ila 700€ arasında değişmektedir. Bazı Almanca dil okulları uzun dönemlerde veya bazı dönemler için özel indirimler uygulamaktadır.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz:

Son yorumlar