Dersiam.Com

Egitim portali

İçeriği paylaş

Açıköğretim

warning: Creating default object from empty value in /home/dersiam/domains/dersiam.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Açıköğretim liselilere ek sınav hakkı

Açıköğretim Lisesi ve Mesleki Açıköğretim Lisesi öğrencilerine ek sınav hakkı verildi. Bakanlık, bu haktan yararlanmak isteyenler için 25-27 Ağustos arasında başvuru süresi tanıdı.

Açıköğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi ve Açıköğretim Lisesi Yurtdışı Programına kayıtlı öğrencilerden 2009 - 2010 eğitim - öğretim yılı sonu itibariyle öğrencilik durumu aktif veya donuk, 8 dönem ve üzeri eğitim görmüş, mezuniyetine 12 dersten en fazla 30 kredi kalmış olanlar ek sınav hakkından yararlanabilecek.

Bu öğrenciler sınava 3 Eylülde Ankara'da merkezi sistemle iki oturum halinde sınava girecek.

2009-2010 sınav takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı 2009-2010 sınav takvimini belirledi. Sınav maratonu Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile start alacak. Seviye Belirleme Sınavı (SBS), ilköğretim 6. sınıf öğrencileri için 12 Haziran’da yapılırken, ilköğretim 7. sınıf öğrencileri için 6 Haziran’da ve 8. sınıf öğrencilerine ise 5 Haziran’da yapılacak.
İlköğretim 5. sınıf ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı Parasız Yatılılık ve
Bursluluk Sınavı PYBS) ise 2 Mayıs 2010’da gerçekleştirilecek.
AÇIK İLKÖĞRETİM VE SÜRÜCÜ ADAYLARI

Para Yoksa Ders De Yok'muş !

RT ile Anadolu Üniversitesi arasında �açık öğretim krizi� patlak verdi. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Açık Öğretim Programı�nı yayınlamamakta ısrarlı.

TRT ile Anadolu Üniversitesi arasında �açık öğretim krizi� patlak verdi. TRT, bugüne kadar ücretsiz yayınladığı Açık Öğretim Programı için para talep ettiği Anadolu Üniversitesi'nden yanıt alamayınca, yayınların kesilmesine karar verdi, binlerce açık öğretimli zorda kaldı.

ŞAHİN VAZGEÇMİYOR

sponsorlu bağlantılar

Anket

Meslek liselerin yaşadığı katsayı sorunu nasıl değerlendiriyorsunuz:

Son yorumlar